Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024
Κουτσούκου • Κέντρο Ειδικών Θεραπειών
Μυρμιδόνες Στυλίδας • Αθλητικός Σύλλογος MMA

Α.Ο.Σ.: Ήττα αλλά και παράπονα για τη διαιτησία…

ΣΤΥΛΙΔΑ-ΚΑΛΑΠΟΔΙΑπίστευτη  η εξέλιξη του σημερινού αγώνα μεταξύ του Ολυμπιακού Λαμίας και της ομάδας της Στυλίδας.

Τι ακριβώς συνέβη:

8 κίτρινες και 2 κόκκινες κάρτες για την ομάδα της Στυλίδας που έμεινε με 9 παίκτες και χωρίς προπονητή είναι ο τραγικός απολογισμός του παιχνιδιού που βρήκε τον ΑΟΣ να χάνει όχι απλά ένα παιχνίδι αλλά και την εμπιστοσύνη του στο πρόσωπο του διαιτητή Τζοβάρα.

Σύμφωνα με πληροφορίες, παίκτες-προπονητής-διοίκηση και οπαδοί δεν πίστευαν στα μάτια τους όταν ο διαιτητής απέβαλε τον τερματοφύλακα Β.Αλεξανδρή σε μία φάση που ο επόπτης δεν υπέδειξε τίποτα ενώ αργότερα απέβαλε και τον προπονητή Ηλ.Μπακούμη χωρίς προφανή αιτία.

Η ομάδα της Στυλίδας έπαιξε τα τελευταία 40 λεπτά με 9 παίκτες όπου κατάφερε το 1-0 να το κάνει 1-2 και απέδειξε ότι ακόμη και ακρωτηριασμένη μπορεί να σταθεί στο ύψος της.

Περίπου 10 λεπτά πριν τελειώσει ο αγώνας ο Ολυμπιακός Λαμίας ισοφάρισε σε 2-2 ενώ στην εκπνοή της κανονικής διάρκειας έβαλε και το 3ο του γκολ .Ο αγώνας έληξε στο 94ο λεπτό με  τους γηπεδούχους να παίρνουν αυτή την περίεργη  τη νίκη με τελικό σκορ 3-2.

ΕΝΩΣΗ 2010 – ΑΡΗΣ ΑΓ. ΚΩΝ/ΝΟΥ
ΑΧΙΛ. ΔΟΜΟΚΟΥ – ΔΑΦΝΗ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ 0-3 α.α.
- Διαφήμιση -

2 ΣΧΟΛΙΑ

1. Η ομάδα της στυλιδας πρέπει να ζητήσει την εξαίρεση του εν λόγω ρέφερι από τα παιχνίδια της δεν είναι η πρώτη φορά τα τελευταία χρόνια που δεν παίζει καλά την ομάδα μας το ίδιο έκανε και ένας άλλος διαιτητής και ο προηγούμενος πρόεδρος ζήτησε να μην μας ξαναπαίξει και το πέτυχε