ΣΤΥΛΙΔΑ-ΛΑΡΥΜΝΑΤις παλιές καλές ημέρες θύμισε η σημερινή εμφάνιση της ομάδας της Στυλίδας.

Οι παίκτες κυνήγησαν τη νίκη και την κατέκτησαν επάξια .

Πανηγυρισμοί και χαμόγελα επέστρεψαν στο γήπεδο της Στυλίδας και θύμισαν σε όλους τι μπορεί να κάνει μια ομάδα που στο αίμα της κυλάει το πάθος .

Ευσταθίου,Τσιλίκας (Αργυρίου), Πισπιρίγκος, Ζωγράφος, Τέγος, Τσόντζορας Γ., Μπίκος, Παπαναστασίου,Παπαδήμος, Καραπέτσας,Πατεράκης (Τσάμης)

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΡΥΜΝΑΣ

Γεωργίου,Πύλιας,Ζυγογιάννης,Χρήστου,Χρυσικός,Δάρρας Αρ.,Ευθυμίου,Γρίβας,Δάρρας Αν., Πέππας,Σταματάκης

Διαιτητής :Σουφλερός Σ.- Βοηθοί διαιτητή :Λιτοσελίτης Γ.,Παραστατίδης Γ.

ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΙΔΑΜΕ:

Πύρρειος νίκη για την ομάδα της Στυλίδας που από  το 75ο λεπτό έπαιζε με 10 παίκτες.

Μερικά από τα πιο σημαντικά σημεία του αγώνα:

• Δυναμικό ξεκίνημα έκανε η Στυλίδα  που άνοιξε το σκορ με τον Μπίκο μόλις στο 3ο λεπτό.

ΜΠΙΚΟΣ (ΣΤΥΛΙΔΑ-ΛΑΡΥΜΝΑ)

• Ακολούθησαν δύο χαμένες ευκαιρίες για τη Στυλίδα  με σουτ  του Πατεράκη ενώ στο 25ο η Λάρυμνα ήρθε πολύ κοντά στην ισοφάριση με μακρινό σουτ του Ζυγογιάννη.
  • Στο 31ο ο Πέππας  με απευθείας κόρνερ έβαλε ένα καταπληκτικό γκολ για τη Λάρυμνα κάνοντας το 1-1.

• Στην εκπνοή του 1ου ημιχρόνου ο Τσιλίκας έχασε απίστευτη  ευκαιρία με κεφαλιά που έφυγε λίγο πάνω από τo οριζόντιο δοκάρι του Γεωργίου.
  • Εξίσου δυναμικό ξεκίνημα και στο 2ο ημίχρονο για την ομάδα της Στυλίδας όταν ο Παπαδήμος έχασε σίγουρο γκολ.
  • Στο 50ο  σωτήρια η επέμβαση του τερματοφύλακα της Στυλίδας  Ευσταθίου σε σουτ του Σταματάκη.

• Ο Παπαδήμος στο 64ο έκανε το 2-1 για την ομάδα της Στυλίδας

Δείτε το γκολ

• Στο 75ο  ο Χρυσικός ισοφάρισε για τη Λάρυμνα σε μία αμφισβητούμενη φάση.

Δείτε το βίντεο

• Περίπου 15 λεπτά πριν λήξει ο αγώνας η ομάδα της Στυλίδας έμεινε με 10 παίκτες όταν ο Σουφλερός έδειξε κόκκινη κάρτα στον Ζωγράφο .

ΖΩΓΡΑΦΟΣ

• Στο 82ο ο Αν.Δάρρας έχασε σπουδαία ευκαιρία να δώσει το προβάδισμα στη Λάρυμνα.
  • Στις καθυστερήσεις ο Μπίκος χάρισε τη νίκη στην ομάδα της Στυλίδας κάνοντας το τελικό 3-2.