Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024
Μυρμιδόνες Στυλίδας • Αθλητικός Σύλλογος MMA
Κουτσούκου • Κέντρο Ειδικών Θεραπειών

Η 20η αγωνιστική της Α1 Φθιώτιδας (αποτελέσματα & βαθμολογία)

Με την 20η αγωνιστική συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α1 Φθιώτιδας. Σημειώθηκαν συνολικά 27 τέρματα. Αμετάβλητη παρέμεινε η κατάσταση στην κορυφή της βαθμολογίας. Ο πρωτοπόρος Οπούντιος Μαρτίνου επικράτησε στη Μακρακώμη της Ένωσης 2010 με 1-0. Το γκολ που έδωσε τη νίκη στην ομάδα του Μάκη Ζαχαρόπουλου πέτυχε ο ο νεοαποκτηθείς Αλέξανδρος Κλωτσοτήρας στο 34ο λεπτό. Στη Στυλίδα ο ΑΟΣ επικράτησε εύκολα της ουραγού Σπερχειάδας 2005 με 5-0, με το Νίκο Λέντα να πετυχαίνει χατ τρικ. Η Μαλεσίνα αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, επικράτησε του Νέου Κρικέλου με 2-1. Οι δυο ομάδες ολοκλήρωσαν το ματς με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Δουσιώτη  (55′) για τους γηπεδούχους και του Μάνδαλου (28′) για τους φιλοξενούμενους. Την 9η εντός έδρας νίκη του πέτυχε ο Κηφισσός Κάτω Τιθορέας που επιβλήθηκε του Ολυμπιακού Λαμίας με 2-1. Στην ουρά της βαθμολογίας σημαντικές νίκες με γκολ στα τελευταία λεπτά πήραν Προοδευτική Λάρυμνας και Αστέρας Σταυρού.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ:

Αγρότης Λιανοκλαδίου-Ευρυτανικός 2-2 (44’ Κουτσοβέλης, 31’ Καταραχιάς-49’ Μπέσσας, 58’ Τσιρώνης)

Ένωση 2010-Οπούντιος Μαρτίνου 0-1 (34’ Κλωτσοτήρας)

Ακαδημία/Ηρακλής-Άρης Αγ.Κων/νου 0-2 (48’ Σπ. Ρίζο, 83’ Μπουσάι)

Αστέρας Σταυρού-Δάφνη Λιβανατών 2-1 (17’ Τσιλίκας, 88’ Ζάχαρης-41’ Ζερζεβούλης)

Κηφισσός Κ.Τιθορέας-Ολυμπιακός Λαμίας 2-1 (30’ Λάγιος, 59’ Χριστοδούλου-43’ Βαρυπάτης)

Καμένα Βούρλα-Ελατειακός 3-0 (25’, 53’ Αντωνιάδης, 66’ Τζουάνας)

Αταλάντη-Προοδευτική Λάρυμνας 1-2 (22’ Μπάρκας-52’ Χρυσικός, 90’ Αργ. Δάρρας)

Στυλίδα-Σπερχειάδα 2005 5-0 (7’ Κραβαρίτης, 21’ Νάσιος, 29’, 72’, 82’ Ν. Λέντας)

Μαλεσίνα-Νέο Κρίκελλο 2-1 (48’ Ρούσσης, 53’ Σέττος-22’ Νεοφώτιστος)