0
Δημοσιεύτηκε 9 Απρ 2014, 20:11   /   ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Η 33η αγωνιστική της Α1 Φθιώτιδας (αποτελέσματα & βαθμολογία)

phpthumb generatednailjpg ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α1 ΕΠΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ 33Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α1 ΕΠΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ

Με την 33η και προτελευταία αγωνιστική συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α1 Φθιώτιδας. Ο πρωτοπόρος Οπούντιος Μαρτίνου που έχει εξασφαλίσει τον τίτλο αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με το Νέο Κρίκελλο. Στη μάχη της ουράς ο Ολυμπιακός Λαμίας νίκησε εκτός έδρας τον Ελατειακό με 1-0 και εξασφάλισε την παραμονή του στην κατηγορία. Η Προοδευτική Λάρυμνας επιβλήθηκε της Δάφνης στις Λιβανάτες με 1-2, ενώ συναρπαστικό παιχνίδι έγινε στο Αμούρι όπου Αστέρας Σταυρού και Καμένα Βούρλα αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 4-4. Οι τυπικά γηπεδούχοι ισοφάρισαν με γκολ του Γιώργου Μάλλιου στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων. Αξίζει να σημειωθεί ότι και τα τέσσερα γκολ των Καμένων Βούρλων τα πέτυχε ο Χρήστος Αντωνιάδης.