Κουτσούκου • Κέντρο Ειδικών Θεραπειών

Αθλητική συνάντηση των Γυμνασίων Στυλίδας και Ραχών: Επιτυχία και Αθλητικό Πνεύμα!

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΤΥΛΙΔΑΣ

Με μεγάλη χαρά μοιραζόμαστε μαζί σας την επιτυχημένη αθλητική συνάντηση που
διοργανώθηκε σήμερα 15/5/2024 στο Γυμνάσιο Στυλίδας, όπου οι μαθητές και οι μαθήτριες των Γυμνασίων Στυλίδας και Ραχών διασταυρώθηκαν σε φιλικούς αγώνες βόλεϊ και ποδοσφαίρου.
Υπήρχαν και 2 γήπεδα Μπάντμιντον, δίνοντας την ευκαιρία στουςμαθητές να γνωρίσουν το άθλημα.
Η ατμόσφαιρα στο γήπεδο ήταν γεμάτη ενθουσιασμό, χαρούμενες φωνές και αθλητικό πνεύμα.
Οι μαθητές και οι μαθήτριες και των δύο σχολείων έδωσαν τον καλύτερο
εαυτό τους, επιδεικνύοντας υψηλό επίπεδο δεξιοτεχνίας και ομαδικότητας.
Στον αγώνα βόλεϊ, οι μαθήτριες του Γυμνασίου Στυλίδας επικράτησαν με σκορ 3-1 σετ και στον αγώνα ποδοσφαίρου, οι μαθητές του Γυμνασίου Στυλίδας αναδείχθηκαν νικητές με σκορ στο Α’ ημίχρονο 51 και στο Β’ ημίχρονο 3-1.
Πέρα από τα αποτελέσματα, η αληθινή νίκη ήταν η συμμετοχή, η αθλητική άμιλλα και η ευκαιρία για σύσφιξη των δεσμών φιλίας και συνεργασίας μεταξύ των μαθητών και των μαθητριών των δύο σχολείων.
Ήταν μια ευκαιρία να δουν οι μαθητές ότι οι αγώνες δεν χρειάζονται φανατισμό και επεισόδια.
Ευχαριστούμε θερμά όλους όσους συνέβαλαν στην οργάνωση και την επιτυχία της αθλητικής συνάντησης, με ιδιαίτερη αναφορά στους γυμναστές τον δυο σχολείων την κα. Κουτσοχιώνη Χρύσα και τον κ. Τσούμα Ευθύμιο, τους διαιτητές, τους εκπαιδευτικούς και φυσικά τους μαθητές και τις μαθήτριες που με την αφοσίωση και το πάθος τους χάρισαν στους θεατές ένα συναρπαστικό θέαμα.
Ευχόμαστε σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες καλή συνέχεια στις αθλητικές τους δραστηριότητες, καλή επιτυχία στις εξετάσεις τους και ανανεώνουμε το ραντεβού για νέες αθλητικές συναντήσεις!