Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024
Μυρμιδόνες Στυλίδας • Αθλητικός Σύλλογος MMA
Κουτσούκου • Κέντρο Ειδικών Θεραπειών

Άλλη μία νίκη για την Α.Ε.Μ.Στυλίδας!

img_2616.jpgΆλλη  μια  νίκη  για  την  Α.Ε.Μ  Στυλίδας , αυτή  τη  φορά  με  αντίπαλο  τον  ΑΣΤΕΡΑ  ΛΑΜΙΑΣ.
Τελικό  σκορ  4-3

Η  ομάδα  της  Α.Ε.Μ ξεκίνησε  τον  αγώνα  με  γκόλ  απο  τα  αποδυτήρια .Στο  2ο  λεπτό , στην
πρώτης  επίσκεψη στην  αντίπαλη  εστία , κατάφερε  να  προηγηθεί  με  γκολ του  ΒΑΓΓΕΛΗ  ΦΡΟΥΣΣΟΥ.
Με  πολλή  διάθεση  και  καλή  ψυχολογία  η  ομάδα  της  Α.Ε.Μ  απέδωσε πολύ  καλό  ποδόσφαιρο
σε  όλο  το  πρώτο  ημίχρονο. Στο  15ο  λεπτό  έχασε  την  ευκαιρία  να  πετύχει  και  δεύτερο γκόλ, αυτή  φορά  με τον  ΓΙΑΝΝΗ  ΣΠΑΝΟΠΟΥΛΟ ,σουτ  του οποίου μπλόκαρε  ο τερματοφύλακας  του  ΑΣΤΕΡΑ.
Στο  26ο  λεπτό  η ομάδα  της  Α.Ε.Μ  στάθηκε  άτυχη  αφού η  μπάλα  κόλλησε  στη  λάσπη  λίγο  πριν  περάσει  την  γραμμή  της  εστίας  του  ΑΣΤΕΡΑ.Η υπεροχή  της  Α.Ε.Μ  συνεχίστηκε  με  αποτέλεσμα  στο  42ο  λεπτό  να  γίνει  το  2-0  με γκόλ  του  ΔΗΜΗΤΡΗ  ΝΕΡΑ’Ι’ΔΑ.

img_2612.jpgΣτο  2ο  ημίχρονο  η  ομάδα  της  Α.Ε.Μ  συνέχισε  στον  ίδιο  ρυθμό  και  στο  55ο  λεπτό  έκανε  το  3-0  με  σκόρερ  τον  ΓΙΑΝΝΗ  ΣΚΑΡΜΟΥΤΣΟ. Μετά  από  5 λεπτά  χάνει  την  ευκαιρία  να  κάνει  το  4-0  αφού  το  πλασέ  του  ΓΙΑΝΝΗ  ΣΠΑΝΟΠΟΥΛΟΥ  έφυγε  ελάχιστα  εκατοστά  έξω  απο  την  ανυπεράσπιστη  εστία   του  ΑΣΤΕΡΑ.

img_2614.jpgΑπό  εκείνο  το  σημείο  και  μετά  η  ομάδα  της  Α.Ε.Μ  βρέθηκε  απέναντι  σε  μια  περίεργη  Διαιτησία  η   οποία  με  το  παραμικρό  άγγιγμα  παραχωρούσε  φάουλ  υπέρ  του  ΑΣΤΕΡΑ και ταυτόχρονα  φόρτωνε  με κίτρινες  κάρτες  τους  παίχτες  της  Α.Ε.Μ (οι  περισσότερες  για  διαμαρτυρία)  .

Πολλές  οι  φορές  που  η ομάδα  του  ΑΣΤΕΡΑ  βρέθηκε  να  εκτελεί  φάουλ  στα όρια  της  μεγάλης  περιοχής  της Α.Ε.Μ(Σε  δύο από  αυτά  τα  φάουλ  κατάφερε  να  σκοράρει).Στο  78ο  λεπτό  αποβλήθηκε  από  το  παιχνίδι  ο  Δημήτρης  Δανιήλ  ο  οποίος  είχε  εισέλθει  στο  παιχνίδι  πριν  από  ένα  τέταρτο.Έτσι  στο  διάστημα  από  65  εως 85  η  ομάδα  του ΑΣΤΕΡΑ  ανέλαβε  την  πρωτοβουλία  του  αγώνα  και  κατάφερε  ισοφαρίσει  το  παιχνίδι  σε  3-3.

Όμως η  τύχη χαμογέλασε  στην  ομάδα  της  Α.Ε.Μ.Σε μία  από  τις  τελευταίες  της    προσπάθειες  στον  αγώνα  ευτύχησε   να  ξαναπάρει  το  προβάδισμα με  4-3  ύστερα  από  αυτογκόλ  παίχτη  του  ΑΣΤΕΡΑ.

Αξίζει  να  σημειώσουμε  ότι  Παίχτης  του  ΑΣΤΕΡΑ  (Νο 5) , τήρησε  το  fair play ενώ  βρισκόταν  στο ύψος της  μικρής  περιοχής ,πετώντας  την  μπάλα  πλάγιο  άουτ ύστερα  από  αδυναμία  του  Διαιτητή  να  διακόψει  το  παιχνίδι (είχε  προηγηθεί  επιθετικό  φάουλ  των  παιχτών  του  ΑΣΤΕΡΑ  το  οποίο  δεν  σφύριξε  ο  Διαιτητής).