Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024
Κουτσούκου • Κέντρο Ειδικών Θεραπειών

Άνετη νίκη για τον Α.Ο.Σ.-“Ακρωτηριασμένα” τα Καμένα Βούρλα

Σε ένα βροχερό τοπίο και με το καλημέρα σας η ομάδα της Στυλίδας άνοιξε το σκορ με γκολ του Δ.Νάσιου.Άμεση η απάντηση από τα Καμένα Βούρλα που ισοφάρησαν με γκολ από τον Αντωνιάδη.

Αρχικά τίποτα δεν προμήνυε το τελικό αποτέλεσμα του 6-1 υπέρ της Στυλίδας, αλλά όταν στα μισά του 1ου ημιχρόνου απεβλήθη ο τερματοφύλακας των Καμένων Βούρλων (Τρίγκας) η ομάδα των φιλοξενουμένων  άρχισε να λυγίζει

Με χτύπημα πέναλτι από τον Κ.Κουφιώτη έγινε το 2-1 υπέρ της Στυλίδας και μετά από λίγα λεπτά το 3-1 από το Γ.Λιανό.

Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα των Καμένων Βούρλων “ακρωτηριάστηκε” μένοντας με 9 παίκτες -μετά την αποβολή του Τζουάνα-και το εύστοχο χτύπημα πέναλτι από το Ν.Λέντα που έκανε το 4-1.

Η ομάδα της Στυλίδας έκανε κυριολεκτικά  βόλτες στο γήπεδο και κατάφερε να πάρει το τελικό 6-1 με ακόμα δύο γκολ  από το Δ.Νάσιο και το Ν.Λέντα ενώ λίγο πριν το τέλος του αγώνα ο διαιτητής Σπ.Γουργιώτης ζήτησε την αποβολή του Πέτρου Πανόπουλου .

Δείτε τα γκολ της Στυλίδας και φωτογραφίες από τον αγώνα.