ΑΟΣ-ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ (19) Στο γήπεδο της Στυλίδας υποδέχτηκε σήμερα ο Α.Ο.Σ. τον Ευρυτανικό στα πλαίσια της 30ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣ Φθιώτιδας.

Α.Ο.Σ

11άδα : Κουρκουλιώτης,Λέντας Δ., Πρέμπτσης ,Κωτίτσης, Μπαγινέτας, Κραβαρίτης, Λιανός, Ζησόπουλος, Λέντας Ν., Κλειτσάκης,Νάσιος

Αναπληρωματικοί : Καραντάθας,Τέγος,Ζωγράφος,Αλεξανδρής,Σταμπουλής,Καββαδίας,Επίσκοπος ΑΟΣ-ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ (7) ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ

11άδα: Τσαντήλας,Στοφόρος,Μακρής,Μάγιος,Τσιγαρίδας,Ντάλλας Χ.,Πασιάκος,Ματίκας Ε.,Αντωνόπουλος, Παπαναστασίου Δ., Μπέσσας

Αναπληρωματικοί: Παπαναστασίου Γ.,Τσιρώνης,Σφήκας,Ματίκας Α.,Μπούρας,Ντάλλας Β.Χρυσαφόπουλος ΑΟΣ-ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ (8) Διαιτητής του αγώνα ο Παπακωνσταντίνου με βοηθούς τους Κάντζαρη K. και Καρανικόλα ΑΟΣ-ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ (2) Το σκορ άνοιξε πολύ γρήγορα η ομάδα του Ευρυτανικού στο 5ο λεπτό με τον Παπαναστασίου Δ. οποίος επανέλαβε την επιτυχία του και στο 24ο λεπτό κάνοντας το 0-2.

Κι ενώ όλα έδειχναν πως το παιχνίδι είχε ξεφύγει από τη Στυλίδα, στο 29ο με γκολ του Ν.Λέντα η γηπεδούχος μείωσε σε 1-2 ενώ στην εκπνοή του 1ου ημιχρόνου ο Κωτίτσης έκανε το 2-2.

Πολύ καλή η ομάδα του Ευρυτανικού και στην άμυνα και στην επίθεση αλλά η εμπειρία των παικτών της Στυλίδας δεν άργησε να φανεί .

Ο Νάσιος στο 56ο έκανε το 3-2 ενώ  το σκορ σφράγισε στο 66ο ο Ν.Λέντας  κάνοντας το τελικό 4-2 για την ομάδα της Στυλίδας.

Στην επόμενη προγραμματισμένη 31η αγωνιστική στις 22/3 η ομάδα της Στυλίδας παίζει εκτός έδρας με τα Καμένα Βούρλα.

Δείτε βίντεο με δύο από τα πιο εντυπωσιακά γκολ της αναμέτρησης και  φωτογραφίες από το stilida.com