Κουτσούκου • Κέντρο Ειδικών Θεραπειών
Μυρμιδόνες Στυλίδας • Αθλητικός Σύλλογος MMA

Α.Ο.Σελλάνων-Α.Ο.Στυλίδας: 2-0

Τη νίκη με σκορ 2-0 επί της Στυλίδας πανηγύρισε ο ΑΟ Σελλάνων.

Στα πρώτα λεπτά ο ΑΟ Σελλάνων είχε την υπεροχή, έχοντας συντριπτική κατοχή υπέρ του και προσπαθούσε να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι αμυνόταν σωστά.

Η πρώτη καλή στιγμή της αναμέτρησης ήρθε στο 20ο λεπτό ο Παπαγεωργίου έκανε τη σέντρα και ο Κόκκινος με προβολή έστειλε την μπάλα λίγο άουτ.

sellana stylida1

Στο 25ο λεπτό τα Σέλλανα άνοιξαν το σκορ με τον Κόκκινο να σκοράρει με το κεφάλι έπειτα από σέντρα του Τζάνη.

Οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να πάρουν… αέρα δύο τερμάτων, όταν ο Κοντός βρέθηκε μέσα στην περιοχή σε καλή θέση, έκανε το σουτ, όμως ο αμυντικός της Στυλίδας έβαλε σωτηρία το κορμί του, απομακρύνοντας τον κίνδυνο.

sellana stylida2

Στο 44’ ο Κοντός δοκίμασε το σουτ εκτός περιοχής όμως ήταν αρκετά αδύναμο και πέρασε άουτ.

Το πρώτο ημίχρονο ανήκε ολοκληρωτικά στον ΑΟ Σελλάνων, ο οποίος παρά τις δυσκολίες που συνάντησε λόγω της συνεχούς βροχόπτωσης κατάφερε να σκοράρει και να έχει και κάποιες καλές στιγμές, ώστε να μεγαλώσει το προβάδισμα του.

sellana stylida3

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, καθώς η ομάδα του Προαστίου μπήκε νωθρά και έδωσε μέτρα στον αντίπαλο.

Η Στυλίδα προσπάθησε να το εκμεταλλευτεί, όμως τα Σέλλανα αντέδρασαν σωστά.

Θα πρέπει να επισημάνουμε πως μέχρι το 60 οι φιλοξενούμενοι είχαν επιχειρήσει μόνο ένα σουτ, το οποίο μπλόκαρε σταθερά ο Ράντος.

sellana stylida4

Στο 61ο λεπτό ο Υφαντής, ο οποίος πέρασε στο παιχνίδι σαν αλλαγή δοκίμασε το πόδι του, όμως ο Μήτσου μπλόκαρε.

Στο 68’ η ομάδα της Στυλίδας έχασε καλή ευκαιρία για να φέρει το ματς στα ίσα όταν ο Κόκκαλης έβγαλε ωραία μπαλιά στον Λέντα, ο οποίος έκανε την προβολή, όμως ο Ράντος έκανε μια μεγάλη επέμβαση, κρατώντας ανέπαφη την εστία του.

sellana stylida5

Πέντε λεπτά αργότερα ο Κοντός έκανε τη σέντρα με τον Μήτσου να προλαβαίνει τον Τζέκο,ο οποίος περίμενε ανενόχλητος.

Στο 88ο ο ΑΟ Σελλάνων «κλείδωσε» τη νίκη με τον Παπαγεωργίου. Οι παίκτες του Προαστίου έφυγαν στην αντεπίθεση με τρεις παίκτες και ο Παπαγεωργίου πέρασε και τον Μήτσου για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0 μέσα σε έντονους πανηγυρισμούς από παίκτες και κόσμο.

Μέχρι το τελικό σφύριγμα δεν άλλαξε κάτι, με τους παίκτες του Προαστίου και τον κόσμο να πανηγυρίζουν μια μεγάλη νίκη.