Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024
Κουτσούκου • Κέντρο Ειδικών Θεραπειών

Ευρυτανικός-Α.Ο.Σ.:”Απίστευτη γκίνια,κατάθεση ψυχής,μπράβο στα παιδιά του Α.Ο.Σ.”

ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ -ΑΟΣ (49)Ένα παιχνίδι για γερά νεύρα πραγματοποιήθηκε σήμερα στο γήπεδο των Ευρυτάνων μεταξύ του Ευρυτανικού και του Α.Ο.Στυλίδας.

Ο Ευρυτανικός άνοιξε το σκορ στο 1ο ημίχρονο με το  Β. Μπέσσα. Έντονος ο εκνευρισμός του προπονητή της Στυλίδας, Πέτρου Καραϊσκου, που εισέβαλε στο γήπεδο διαμαρτυρόμενος στο διαιτητή Γιάννη Μπλούνα  για οφσάιντ με αποτέλεσμα την αποβολή του πρώτου από τον αγωνιστικό χώρο. Μούδιασε η ομάδα της Στυλίδας και φλέρταρε συνεχώς με την αντίπαλη εστία αλλά στο 1ο ημίχρονο δε πέρασε η μπάλα τα δίχτυα του Ευρυτανικού.

Στο 2ο ημίχρονο μια πολύ καλή άμυνα του Ευρυτανικού ,μια απίστευτη πίεση από την ομάδα της Στυλίδας που συνοδευόταν από συνεχόμενη “ατυχία”  και τελικά ένα 2ο γκολ των γηπεδούχων από τον  Παπαναστασίου, πείσμωσαν τους παίκτες του Α.Ο.Σ που απάντησαν άμεσα στο επόμενο λεπτό με γκολ του  Γιώργου Λιανού.

Οι παίκτες του Ευρυτανικού έπαιξαν σπουδαίο ποδόσφαιρο με συμπαγή άμυνα και άμεσες αντεπιθέσεις.Το 2-1 υπέρ των γηπεδούχων δημιούργησε έντονο άγχος  στην ομάδα της Στυλίδας και πυροδότησε απανωτές επιθέσεις .Τελικά περίπου 20 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα ο Ανδρέας Επίσκοπος έφερε το παιχνίδι στα ίσια του κάνοντας το 2-2.

ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ-ΑΟΣ (44)Έξω από το γήπεδο ο προπονητής της Στυλίδας προσπαθούσε να συντονίσει τους παίκτες, σε συνεργασία με το Γιώργο Αιβαλιώτη γενικό αρχηγό της ομάδας,  μην πιστεύοντας- όπως δήλωσε και στο τέλος του αγώνα- τη γκίνια της ομάδας.

Η λύτρωση για τον Α.Ο.Σ. ήρθε στις καθυστερήσεις με γκολ-ανακούφιση από το Ν.Λέντα.

Τελικό σκορ Ευρυτανικός-Α.Ο.Στυλίδας : 2-3

ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ

11ΑΔΑ

ΤΣΑΝΤΗΛΑΣ Α., ΣΤΟΦΟΡΟΣ ΧΡ. , ΜΑΓΙΟΣ Ι., ΔΡΑΚΟΣ Κ., ΜΑΤΙΚΑΣ ΑΘ., ΤΣΙΡΩΝΗΣ ΣΠ. , ΜΑΤΙΚΑΣ ΕΥΣΤ. ,ΝΤΑΛΛΑΣ ΧΡ. ,ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤ. ,ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Δ. ,ΜΠΕΣΣΑΣ Β.

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

ΝΤΑΛΛΑΣ Β. , ΧΕΙΛΑΣ Ι. , ΠΑΣΙΑΚΟΣ Α. , ΚΑΡΚΑΒΙΛΑΣ ΧΡ. , ΧΡΥΣΑΦΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡ.,         ΜΠΕΣΣΑΣ Κ.,ΜΠΟΥΡΑΣ Τ.

Α.Ο.ΣΤΥΛΙΔΑΣ

11ΑΔΑ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ Β. ,ΛΕΝΤΑΣ Δ. ,ΠΡΕΜΠΤΣΗΣ Κ. ,ΚΩΤΙΤΣΗΣ Π. ,ΚΟΥΦΙΩΤΗΣ Κ. ,ΚΡΑΒΑΡΙΤΗΣ Γ., ΛΙΑΝΟΣ Γ. ,ΖΗΣΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡ. ,ΛΕΝΤΑΣ Ν. ,ΕΠΙΣΚΟΠΟΣ Α.,ΝΑΣΙΟΣ Δ.

ΖΩΓΡΑΦΟΣ Κ.,ΤΕΓΟΣ ΣΤ.,ΚΑΤΣΙΝΟΣ ΑΠ.,ΚΑΛΟΔΗΜΟΣ ΣΤ. ,ΚΟΛΟΚΑΣ Δ., ΤΣΑΚΑΛΟΣ ΑΘ., ΜΠΟΥΡΑΖΑΣ Δ.

Μη χάσετε βίντεο με τα γκολ της Στυλίδας αλλά και τις δηλώσεις των προπονητών Πέτρου Καραϊσκου και Αποστόλη Καραπλή.