Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024
Κουτσούκου • Κέντρο Ειδικών Θεραπειών

Φωτογραφίες και βίντεο από τον 1ο φιλικό αγώνα του Α.Ο.Σ.

Τον 1ο του φιλικό αγώνα έδωσε σήμερα το απόγευμα ο Α.Ο.Στυλίδας στα πλαίσια της προετοιμασίας του για τη νέα ποδοσφαιρική σεζόν.Στο γήπεδο της Στυλίδας υποδέχτηκε τον Απόλλωνα Μακρυχωρίου από την Καρδίτσα.

Ο προπονητής του Α.Ο.Στυλίδας Πέτρος Καραϊσκος ξεκίνησε με την εξής 11άδα: Αλεξανδρής,Τσόντζορας,Καββαδίας,Ζωγράφος,Κουφιώτης,Κωτίτσης,Κλειτσάκης,Λιανός,Ν.Λέντας, Επίσκοπος,Τσάκαλος ενώ μέχρι τη λήξη σχεδόν όλο το δυναμικό της ομάδας συμμετείχε στον αγώνα.

Αξίζει να σημειώσουμε τη συμμετοχή στην ομάδα του Α.Ο.Σ. του  κωφού Θωμά Αυλακιώτη ο οποίος είναι μέλος της εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου κωφών.

Το φιλικό έληξε με σκορ 2-1 υπέρ του του Α.Ο.Σ. Στο 30ο λεπτό το σκορ άνοιξε ο Κώστας Κουφιώτης. Λίγο πριν τη λήξη του 1ου ημιχρόνου ο Απόλλων Μακρυχωρίου ισοφάρισε με χτύπημα πέναλτι(που δόθηκε μετά από χέρι στη μικρή περιοχή).Στην αρχή του 2ου ημιχρόνου, και μετά από ανατροπή του Κουφιώτη ,ο Ν.Λέντας με χτύπημα πέναλτι έκανε το 2-1.

Δείτε τα γκολ

Ο Πέτρος Καραϊσκος δήλωσε ευχαριστημένος από τη σημερινή  παρουσία του Α.Ο.Σ. και τόνισε ότι ενώ η ομάδα  έχει  τον τίτλο της περσινής πρωταθλήτριας, στο φετινό πρωτάθλημα ξεκινάει μην έχοντας τον αγχωτικό  τίτλο του φαβορί.