Κουτσούκου • Κέντρο Ειδικών Θεραπειών
Μυρμιδόνες Στυλίδας • Αθλητικός Σύλλογος MMA

Γ’ Εθνική-4ος Όμιλος: Νέα συντριβή στην Πιερία για την Στυλίδα / Αποτελέσματα, σκόρερ (12η αγ.)

48381798_600038800416614_5351756291377201152_n

Μετά την σημαντική νίκη εντός έδρας επί των Μετεώρων η Στυλίδα γνώρισε μια ακόμη συντριβή στην Πιερία μετά από εκείνη κόντρα στον Αχιλλέα Νεοκαισσάρειας στις 18 Νοεμβρίου (είχε ηττηθεί με 5-1). Αυτή την φορά ο Πιερικός ηταν αυτός που “σκόρπισε” την ομάδα του λιμανιού με το ίδιο βαρύ σκορ… 5-1! Οι γηπεδούχοι στο ντεμπούτο του Νίκου Θεοδοσιάδη στον πάγκο τους ήταν συντριπτικοί και προηγήθηκαν με 3-0 στο 25′!

48360341_516980978785325_2886481802623451136_n

Το φιλμ της αναμέτρησης
6′ ΓΚΟΛ! 1-0: Ο Σκλιοπίδης εκτέλεσε φάουλ αλλάζοντας τη μπάλα με τον Εμ. Κραγιόπουλο,
αυτός βρήκε με τη μία τον Σεχολάρι που πλάσαρε και έκανε το 1-0 για τον Πιερικό.
10′ Σουτ του Σεχολάρι, η μπάλα έφυγε άουτ.
16′ Ο Μηλιώτης σέντραρε στην περιοχή της Στυλίδας και ο Μάγιος έδιωξε σε κόρνερ.
21′ ΓΚΟΛ! 2-0: Ο Λαζαρίδης άλλαξε με τον Σεχολάρι από δεξιά, αυτός έκανε το πλασέ και ο
Μάγιος στην προσπάθεια να αποκρούσει έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, για
να γίνει το 2-0.
25′ ΓΚΟΛ! 3-0: Ο Τουλίκας τροφοδότησε τον Σεχολάρι, αυτός βρήκε τον Δαδάκο που με
πλασέ «έγραψε» το 3-0.
37′ Σουτ του Εμ. Κραγιόπουλου, η μπάλα πέρασε άουτ.
44′ Ο Βαρυπάτης εκτέλεσε φάουλ, ο Κούζας μπλόκαρε.
58′ Εκτέλεση φάουλ του Στ. Κραγιόπουλου, η μπάλα έφυγε άουτ.
61′ Σουτ του Μηλιώτη, η μπάλα πέρασε άουτ.
69′ Μετά από σέντρα του Σκλιοπίδη ο Μηλιώτης δε μπόρεσε να βρει τη μπάλα με το κεφάλθ.
73′ ΓΚΟΛ! 4-0: Ο Μηλιώτης πήρε τη μπάλα από τον Κωτσιαρίδη και με ατομική ενέργεια
έκανε το 4-0.
75′ ΓΚΟΛ! 4-1: Ο Μπουσάι με ξαφνικό μακρινό σουτ αιφνιδίασε τον Κούζα και μείωσε σε 4-1.
83′ Με δέκα ποδοσφαιριστές η Στυλίδα λόγω αποβολής του Μπουσάι με δυο κίτρινες
κάρτες σε ένα λεπτό.
88′ Ο Τέγος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και οι φιλοξενούμενοι έμειναν με εννέα
ποδοσφαιριστές.
90′ ΓΚΟΛ! 5-1: Ο Βερνάρδος με σουτ «έγραψε» το τελικό 5-1.
με πληροφορίες από katerinisport, φωτo-pieriasport

Πιερικός (Νίκος Θεοδοσιάδης): Κούζας, Λαζαρίδης, Τουλίκας, Στ. Κραγιόπουλος,Χατζηδίμπας, Αθ. Καρτσαμπάς, Εμ. Κραγιόπουλος, Σκλιοπίδης(73′ Βερνάρδος), Σεχολάρι (86′
Κριεμάντι), Δαδάκος (63′ Κωτσιαρίδης), Μηλιώτης (83′ Μαυρίδης).

ΑΟ Στυλίς (Κώστας Αλεξίου): Μήτσου, Ξεζώνοτος, Καββαδίας, Τέγος, Μάγιος, Λιανός (46′ Παπαιωάννου), Καμίδης (26′ Μπουσάι), Χαλαστάνης, Λέντας (81′ Μανιάς), Βαρυπάτης, Τσόντζορας (18′ Κολντρέου).