0
Δημοσιεύτηκε 23 Αυγ 2016, 09:15   /   ΑΘΛΗΤΙΚΑ
 
 

Η κλήρωση της Α’ Φθιώτιδας 2016-17

img 2580 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ 2016 2017 Ε.Π.Σ.Φ.
Στα γραφεία της ΕΠΣ Φθιώτιδας πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τετάρτης (17/8) η κλήρωση του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας για τη σεζόν 2016-17.

Στην κληρωτίδα μπήκαν 18 ομάδες. Κλειδάριθμο ζήτησαν και πήραν 10 ομάδες. Αστέρας Σταυρού-Καλύβια, Δάφνη Λιβανατών-Αταλάντη, Οπούντιος Μαρτίνου-Προοδευτική Λάρυμνας, Καμένα Βούρλα-Άρης Αγίου Κωνσταντίνου λόγω κοντινών εδρών και Ολυμπιακός Λαμίας-Ηρακλής Ροδίτσας/Aκαδημία λόγω κοινής έδρας.

Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει στις 10 Σεπτεμβρίου και θα ολοκληρωθεί στις 20 Μαΐου, χωρίς να υπάρχουν εμβόλιμες αγωνιστικές. Ο πρωταθλητής ανεβαίνει απευθείας στη Γ’ Εθνική. Οι τρεις τελευταίοι της βαθμολογίας υποβιβάζονται στη Β’ κατηγορία.

Ακόμη όπως αποκάλυψε ο πρόεδρος της ΕΠΣ Φθιώτιδας Δημήτρης Κουτρουμάνος εγκρίθηκε επιχορήγηση ύψους 20.000 ευρώ από τον ΟΠΑΠ, ποσό το οποίο θα διανεμηθεί με τη μορφή αθλητικού υλικού στα σωματεία της Ένωσης.
Το πρόγραμμα της Α’ Φθιώτιδας της σεζόν 2016-17:
1η και 18η Αγωνιστική  

Καλαπόδι – Καμένα Βούρλα

Προοδευτική Λάρυμνας – Μαλεσίνα 2008

Όμβρος Ομβριακής – Καλύβια

Ολυμπιακός Λαμίας – Στυλίδα

Ευρυτανικός – Αταλάντη

Δάφνη Λιβανατών – Παμμωλιακός

Νέο Κρίκελλο – Ηρακλής/Ακαδημία

Αστέρας Σταυρού – Ένωση 2010

Άρης Αγ. Κων/νου – Οπούντιος Μαρτίνου 
2η και 19η Αγωνιστική 

Προοδευτική Λάρυμνας – Καλαπόδι

Καμένα Βούρλα – Όμβρος Ομβριακής

Μαλεσίνα 2008 – Ολυμπιακός Λαμίας

Καλύβια – Ευρυτανικός

Στυλίδα – Δάφνη Λιβανατών

Αταλάντη – Νέο Κρίκελλο

Παμμωλιακός – Αστέρας Σταυρού

Ηρακλής/Ακαδημία – Άρης Αγ. Κων/νου

Ένωση 2010 – Οπούντιος Μαρτίνου

 

3η και 20ή Αγωνιστική 

Καλαπόδι – Όμβρος Ομβριακής

Ολυμπιακός Λαμίας – Προοδευτική Λάρυμνας

Ευρυτανικός – Καμένα Βούρλα

Δάφνη Λιβανατών – Μαλεσίνα 2008

Νέο Κρίκελλο – Καλύβια

Αστέρας Σταυρού – Στυλίδα

Άρης Αγ. Κων/νου – Αταλάντη

Οπούντιος Μαρτίνου – Παμμωλιακός

Ένωση 2010 – Ηρακλής/Ακαδημία 
4η και 21η Αγωνιστική 

Ολυμπιακός Λαμίας – Καλαπόδι

Όμβρος Ομβριακής – Ευρυτανικός

Προοδευτική Λάρυμνας – Δάφνη Λιβανατών

Καμένα Βούρλα – Νέο Κρίκελλο

Μαλεσίνα 2008 – Αστέρας Σταυρού

Καλύβια – Άρης Αγ. Κων/νου

Στυλίδα – Οπούντιος Μαρτίνου

Αταλάντη – Ένωση 2010

Παμμωλιακός – Ηρακλής/Ακαδημία 
5η και 22η Αγωνιστική 

Καλαπόδι – Ευρυτανικός

Δάφνη Λιβανατών – Ολυμπιακός Λαμίας

Νέο Κρίκελλο – Όμβρος Ομβριακής

Αστέρας Σταυρού – Προοδευτική Λάρυμνας

Άρης Αγ. Κων/νου – Καμένα Βούρλα

Οπούντιος Μαρτίνου – Μαλεσίνα 2008

Ένωση 2010 – Καλύβια

Ηρακλής/Ακαδημία – Στυλίδα

Παμμωλιακός – Αταλάντη 
6η και 23η Αγωνιστική 

Δάφνη Λιβανατών – Καλαπόδι

Ευρυτανικός – Νέο Κρίκελλο

Ολυμπιακός Λαμίας – Αστέρας Σταυρού

Όμβρος Ομβριακής – Άρης Αγ. Κων/νου

Προοδευτική Λάρυμνας – Οπούντιος Μαρτίνου

Καμένα Βούρλα – Ένωση 2010

Μαλεσίνα 2008 – Ηρακλής/Ακαδημία

Καλύβια – Παμμωλιακός

Στυλίδα – Αταλάντη 
7η και 24η Αγωνιστική 

Καλαπόδι – Νέο Κρίκελλο

Αστέρας Σταυρού – Δάφνη Λιβανατών

Άρης Αγ. Κων/νου – Ευρυτανικός

Οπούντιος Μαρτίνου – Ολυμπιακός Λαμίας

Ένωση 2010 – Όμβρος Ομβριακής

Ηρακλής/Ακαδημία – Προοδευτική Λάρυμνας

Παμμωλιακός – Καμένα Βούρλα

Αταλάντη – Μαλεσίνα 2008

Στυλίδα – Καλύβια 
8η και 25η Αγωνιστική 

Αστέρας Σταυρού – Καλαπόδι

Νέο Κρίκελλο – Άρης Αγ. Κων/νου

Δάφνη Λιβανατών – Οπούντιος Μαρτίνου

Ευρυτανικός – Ένωση 2010

Ολυμπιακός Λαμίας – Ηρακλής/Ακαδημία

Όμβρος Ομβριακής – Παμμωλιακός

Προοδευτική Λάρυμνας – Αταλάντη

Καμένα Βούρλα – Στυλίδα

Μαλεσίνα 2008 – Καλύβια
9η και 26η Αγωνιστική 

Καλαπόδι – Άρης Αγ. Κων/νου

Οπούντιος Μαρτίνου – Αστέρας Σταυρού

Ένωση 2010 – Νέο Κρίκελλο

Ηρακλής/Ακαδημία – Δάφνη Λιβανατών

Παμμωλιακός – Ευρυτανικός

Αταλάντη – Ολυμπιακός Λαμίας

Στυλίδα – Όμβρος Ομβριακής

Καλύβια – Προοδευτική Λάρυμνας

Μαλεσίνα 2008 – Καμένα Βούρλα 
10η και 27η Αγωνιστική 

Οπούντιος Μαρτίνου – Καλαπόδι

Άρης Αγ. Κων/νου – Ένωση 2010

Αστέρας Σταυρού – Ηρακλής/Ακαδημία

Νέο Κρίκελλο – Παμμωλιακός

Δάφνη Λιβανατών – Αταλάντη

Ευρυτανικός – Στυλίδα

Ολυμπιακός Λαμίας – Καλύβια

Όμβρος Ομβριακής – Μαλεσίνα 2008

Καμένα Βούρλα – Προοδευτική Λάρυμνας 
11η και 28η Αγωνιστική 

Καλαπόδι – Ένωση 2010

Ηρακλής/Ακαδημία – Οπούντιος Μαρτίνου

Παμμωλιακός – Άρης Αγ. Κων/νου

Αταλάντη – Αστέρας Σταυρού

Στυλίδα – Νέο Κρίκελλο

Καλύβια – Δάφνη Λιβανατών

Μαλεσίνα 2008 – Ευρυτανικός

Καμένα Βούρλα – Ολυμπιακός Λαμίας

Προοδευτική Λάρυμνας – Όμβρος Ομβριακής 
12η και 29η Αγωνιστική 

Ηρακλής/Ακαδημία – Καλαπόδι

Ένωση 2010 – Παμμωλιακός

Οπούντιος Μαρτίνου – Αταλάντη

Άρης Αγ. Κων/νου – Στυλίδα

Αστέρας Σταυρού – Καλύβια

Νέο Κρίκελλο – Μαλεσίνα 2008

Δάφνη Λιβανατών – Καμένα Βούρλα

Ευρυτανικός – Προοδευτική Λάρυμνας

Όμβρος Ομβριακής – Ολυμπιακός Λαμίας 
13η και 30ή Αγωνιστική 

Καλαπόδι – Παμμωλιακός

Αταλάντη – Ηρακλής/Ακαδημία

Στυλίδα – Ένωση 2010

Καλύβια – Οπούντιος Μαρτίνου

Μαλεσίνα 2008 – Άρης Αγ. Κων/νου

Καμένα Βούρλα – Αστέρας Σταυρού

Προοδευτική Λάρυμνας – Νέο Κρίκελλο

Όμβρος Ομβριακής – Δάφνη Λιβανατών

Ολυμπιακός Λαμίας – Ευρυτανικός 
14η και 31η Αγωνιστική 

Αταλάντη – Καλαπόδι

Παμμωλιακός – Στυλίδα

Ηρακλής/Ακαδημία – Καλύβια

Ένωση 2010 – Μαλεσίνα 2008

Οπούντιος Μαρτίνου – Καμένα Βούρλα

Άρης Αγ. Κων/νου – Προοδευτική Λάρυμνας

Αστέρας Σταυρού – Όμβρος Ομβριακής

Νέο Κρίκελλο – Ολυμπιακός Λαμίας

Ευρυτανικός – Δάφνη Λιβανατών 
15η και 32η Αγωνιστική 

Καλαπόδι – Στυλίδα

Καλύβια – Αταλάντη

Μαλεσίνα 2008 – Παμμωλιακός

Καμένα Βούρλα – Ηρακλής/Ακαδημία

Προοδευτική Λάρυμνας – Ένωση 2010

Όμβρος Ομβριακής – Οπούντιος Μαρτίνου

Ολυμπιακός Λαμίας – Άρης Αγ. Κων/νου

Ευρυτανικός – Αστέρας Σταυρού

Δάφνη Λιβανατών – Νέο Κρίκελλο 
16η και 33η Αγωνιστική 

Καλύβια – Καλαπόδι

Στυλίδα – Μαλεσίνα 2008

Αταλάντη – Καμένα Βούρλα

Παμμωλιακός – Προοδευτική Λάρυμνας

Ηρακλής/Ακαδημία – Όμβρος Ομβριακής

Ένωση 2010 – Ολυμπιακός Λαμίας

Οπούντιος Μαρτίνου – Ευρυτανικός

Άρης Αγ. Κων/νου – Δάφνη Λιβανατών

Νέο Κρίκελλο – Αστέρας Σταυρού 
17η και 34η Αγωνιστική 

Καλαπόδι – Μαλεσίνα 2008

Καμένα Βούρλα – Καλύβια

Προοδευτική Λάρυμνας – Στυλίδα

Όμβρος Ομβριακής – Αταλάντη

Ολυμπιακός Λαμίας – Παμμωλιακός

Ευρυτανικός – Ηρακλής/Ακαδημία

Δάφνη Λιβανατών – Ένωση 2010

Νέο Κρίκελλο – Οπούντιος Μαρτίνου

Αστέρας Σταυρού – Άρης Αγ. Κων/νου

Πηγή starsports.gr


Niki Giannoulidou

 
Niki Giannoulidou