Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024
Κουτσούκου • Κέντρο Ειδικών Θεραπειών
Μυρμιδόνες Στυλίδας • Αθλητικός Σύλλογος MMA

Οι Ραχιώτες λύγισαν τη Μαλεσίνα-Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής της Α’ Φθιώτιδας

Με την 24η αγωνιστική συνεχίστηκε το Σάββατο (20/2) το πρωτάθλημα της Α’ Φθιώτιδας. Σημειώθηκαν συνολικά 25 τέρματα. Ήττα για την πρωτοπόρο Μαλεσίνα, μείωσαν την απόσταση από την κορυφή Ολυμπιακός Λαμίας και Ένωση 2010.
Τη δεύτερή της ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε η πρωτοπόρος Μαλεσίνα. Το συγκρότημα του Δημήτρη Σαλαπάτα έχασε στις Ράχες από την τοπική ομάδα με 2-1. Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα της Ανατολικής Φθιώτιδας ήταν ο Αλέκος Αραπίτσας που πέτυχε δυο γκολ. Η Μαλεσίνα ολοκλήρωσε τον αγώνα με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μπάμπη Γκανά με 2η κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία.

Ο Ολυμπιακός Λαμίας νίκησε τη Δάφνη στις Λιβανάτες με 2-1 και μείωσε τη διαφορά του από την κορυφή στους δυο βαθμούς. Το γκολ που έδωσε τη νίκη στους ερυθρόλευκους πέτυχε ο Νίκος Λέντας στο 82’.

Απόδραση στις καθυστερήσεις για την Ένωση 2010 από τον Άγιο Κωνσταντίνο. Η ομάδα του Πέτρου Καραΐσκου επικράτησε του Άρη με 1-0 χάρη σε γκολ του Μίλτου Μπουγιώτα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Η Ένωση μείωσε τη διαφορά της από την κορυφή στους τρεις βαθμούς.

Στη Στυλίδα ο ΑΟΣ με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, επιβλήθηκε του Ελατειακού με 2-0. Νάσιος και Λάγιος οι σκόρερ για την ομάδα του Γιάννη Περιβολιώτη.

Στο γήπεδο του Μώλου, Παμμωλιακός και Καλαπόδι αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με το Φωτόπουλο στο 45’, ενώ οι γηπεδούχοι του Γιάννη Αποστόλου ισοφάρισαν με το Γκούρλια στο 48’.

Στην Κάτω Τιθορέα ο Κηφισσός πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση νίκησε τα Καμένα Βούρλα με 3-1. Νάστος, Κοτσιλής και Ζιάκας οι σκόρερ για τους γηπεδούχους. Το μόνο που κατάφερε η ομάδα της Λουτρόπολης ήταν να μειώσει με τον Αντωνιάδη.

Επιστροφή στις νίκες για τον Ευρυτανικό που επικράτησε εύκολα της Αταλάντης με 4-0. Μεγάλοι πρωταγωνιστές για τους νικητές οι Αλεξίου και Ντεμίρης που πέτυχαν από δυο γκολ.

Εύκολο απόγευμα για το Νέο Κρίκελλο που επιβλήθηκε του ουραγού Παγκρατιακού με 3-0. Ρουμπής, Ξηρομερίτης και Ανδρέας Γιώτης οι σκόρερ για την ομάδα του Ανδρέα Ανυφαντή.

Στο γήπεδο του Σταυρού, ο Αστέρας αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, τελικά έκανε την ανατροπή επικρατώντας του Προμηθέα με 2-1. Η ομάδα της Στυλίδας προηγήθηκε με το Στόγια στο 20’, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν με τον Τσιλίκα και να παίρνουν τη νίκη με γκολ του Τόλια στις καθυστερήσεις.

Tα αποτελέσματα:
Ράχες-Μαλεσίνα 2-1 (37’ πεν., 51’ Αλ. Αραπίτσας-29’ Μπαρκώσης)

Στυλίδα-Ελατειακός 2-0 (2’ Νάσιος, 77’ Λάγιος)

Νέο Κρίκελλο-Παγκρατιακός 3-0 (15’ Ρουμπής, 18’ Ξηρομερίτης, 82’ Α. Γιώτης)

Δάφνη Λιβανατών-Ολυμπιακός Λαμίας 1-2 (13’ Στ. Μακρόπουλος-5’ Kαλαμάτας, 83’ Ν. Λέντας)

Άρης Αγ. Κων/νου-Ένωση 2010 0-1 (91’ Μ. Μπουγιώτας)

Ευρυτανικός-Αταλάντη 4-0 (14’, 22’ Αλεξίου, 64’ πεν., 73’ Ντεμίρης)

Παμμωλιακός-Καλαπόδι 1-1 (48’ Γκούρλιας-45’ Φωτόπουλος)

Αστέρας Σταυρού-Προμηθέας Στυλίδας 2-1 (37’ Τσιλίκας, 90+ Τόλιας-20’ Στόγια)

Κηφισσός Κ. Τιθορέας-Καμένα Βούρλα 3-1 (26’ Ζιάκας, 42’ Νάστος, 43’ Κοτσιλής-75’ Αντωνιάδης)