Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024
Κουτσούκου • Κέντρο Ειδικών Θεραπειών

Πλούσιο φωτορεπορτάζ από το θρίλερ της σημερινής ισοπαλίας της Στυλίδας

Με τελικό σκορ 2-2 έληξε σήμερα ο αγώνας Στυλίδα-Ν.Κρίκελλο στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής της Α’ Φθιώτιδας.

Η  Στυλίδα καθάρισε το παιχνίδι στο τελευταίο 20λεπτο .Μέχρι και το 75′ έχανε με σκορ 0-2.

Το Ν.Κρίκελλο φανερά πιο τυχερό κατάφερε να δυσκολέψει τη Στυλίδα που έφτανε συνεχώς στην πηγή αλλά νερό δεν έπινε….

Ένα γκολ με χτύπημα πέναλτι κι άλλο ένα γκολ στην εκπνοή του αγώνα (σημ. στις καθυστερήσεις) και οι πάντες ανακουφίστηκαν αφού έστω κι ο ένας βαθμός της ισοπαλίας  είναι πολύ καλύτερος από το τίποτα.

Τα γκολ έβαλαν για το Ν.Κρίκελλο οι Κ.Σκαρλάτος και Ι.Φωτόπουλος ενώ για τη Στυλίδα οι Γ.Καραλής(πέναλτι) και Ν.Λέντας. Αξίζει να σημειώσουμε τη σπουδαία εμφάνιση του τερματοφύλακα του Ν.Κρίκελλου Ι.Τσαντήλα  που κυριολεκτικά έσωσε την ομάδα του σε πολλές φάσεις.

Η Στυλίδα παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας πλέον  με 53  βαθμούς ,ακολουθεί η Μαλεσίνα με 47 και το Καλαπόδι με 44 και το σενάριο των μπαράζ για άνοδο  δείχνει να είναι το επικρατέστερο.