Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024
Μυρμιδόνες Στυλίδας • Αθλητικός Σύλλογος MMA
Κουτσούκου • Κέντρο Ειδικών Θεραπειών

Πρωταθλήτρια χειμώνα η Στυλίδα-Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής στην Α’ Φθιώτιδας

Με την 13η αγωνιστική συνεχίστηκε το Σάββατο (18/12) το πρωτάθλημα της Α’ Φθιώτιδας.

Πρωταθλήτρια χειμώνα η Στυλίδα, πήρε το ντέρμπι ο Αστέρας Σταυρού, αναβλήθηκε το Ρεγγίνι-Ολυμπιακός Λαμίας.

Στο γήπεδο της Αγίας Παρασκευής η Στυλίδα επικράτησε της Νίκης με 5-2, κατέκτησε τον άτυπο τίτλο της πρωταθλήτρια χειμώνα, διατηρώντας και το αήττητό της. Για την ομάδα του Γιώργου Κυριακίδη δυο γκολ πέτυχε ο Λάγιος και από ένα οι Χρήστος Βαρυπάτης, Ταμπάκης και Φίκου.

Στο ντέρμπι της ημέρας ο Αστέρας Σταυρού νίκησε την Προοδευτική Λάρυμνας με 2-0 και παρέμεινε στο -3 από την πρωτοπόρο Στυλίδα. Το συγκρότημα του Πέτρου Καραΐσκου «καθάρισε» το ματς μέσα σε δέκα λεπτά στο 2ο ημίχρονο χάρη σε γκολ του Γενιτσαρόπουλου και αυτογκόλ του Κώστα Κηρολίβανου.

Νικηφόρα πέρασε από το Νέο Κρίκελλο η Δάφνη Λιβανατών. Αν και δυσκολεύτηκε πολύ, η ομάδα του Δημήτρη Βέλλου επιβλήθηκε της αξιόμαχης ομάδας των Καλυβίων με 1-0. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Μπράχος στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στο γήπεδο του Μαρτίνου ο Οπούντιος νίκησε τον Άρη Αγίου Κωνσταντίνου με 3-0. Σκόρερ για ομάδα του Άγγελου Κυριάκου ήταν οι Αργυρίου, Νίκος Κωτσαλάς και Σωτηρίου.

Η αναμέτρηση ανάμεσα στο Ρεγγίνι και τον Ολυμπιακό Λαμίας αναβλήθηκε λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου από την χιονόπτωση που είχαμε στην περιοχή.

Η Ηράκλεια πήρε στα χαρτιά το παιχνίδι με τον Ευρυτανικό ενώ το ρεπό της έκανε η Μαλεσίνα.

Τα αποτελέσματα:

Οπούντιος Μαρτίνου-Άρης Αγ. Κωνσταντίνου  3-0 (35’ Αργυρίου, 56’ Ν. Κωτσαλάς, 90’ Σωτηρίου)

Καλύβια-Δάφνη Λιβανατών  0-1 (93’ Μπράχος)

Αστέρας Σταυρού-Προοδευτική Λάρυμνας  2-0 (68’ Γενιτσαρόπουλος, 78’ αυτογκόλ Κ. Κηρολίβανος)

Νίκη Αγ. Παρασκευής-Στυλίδα  2-5 (20’ Καπούλας, 42’ Μιχαήλ-5’ Χρ. Βαρυπάτης, 33’/55’ πεν. Λάγιος, 37’ Ταμπάκης, 89’ Φίκου)