Δευτέρα, 29 Απριλίου, 2024
Κουτσούκου • Κέντρο Ειδικών Θεραπειών
Μυρμιδόνες Στυλίδας • Αθλητικός Σύλλογος MMA

Στην κορυφή της βαθμολογίας η Στυλίδα!Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής στην Α’ Φθιώτιδας

Με την 10η αγωνιστική συνεχίστηκε το Σάββατο (14/11) το πρωτάθλημα της Α’ Φθιώτιδας. Σημειώθηκαν συνολικά 23 τέρματα. Στην κορυφή ανέβηκε η Στυλίδα μετά την ήττα της Μαλεσίνας από τον Ολυμπιακό Λαμίας.
Στο ντέρμπι της ημέρας ο Ολυμπιακός Λαμίας επικράτησε στη Ροδίτσα της Μαλεσίνας με 1-0 και τη γκρέμισε από την κορυφή. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Νίκος Λέντας με προβολή στο 54′.
Στην πρώτη θέση της βαθμολογίας ανέβηκε η Στυλίδα που επιβλήθηκε του Προμηθέα στο τοπικό ντέρμπι με 2-0 με τα γκολ να σημειώνονται στο 2ο ημίχρονο.
Εύκολο απόγευμα για την Ένωση 2010 που νίκησε με 4-0 τον Παγκρατιακό στο ενωσιακό γήπεδο. Ο συνήθης ύποπτος Κυριτσόπουλος βρήκε πάλι δίχτυα και παρέμεινε στην πρώτη θέση του πίνακα των σκόρερ με 12 γκολ.
Στο Νέο Κρίκελλο η τοπική ομάδα αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα με τα Καμένα Βούρλα. Μάλιστα οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι με το Σιώτη στα πρώτα λεπτά της επανάληψης.
Το Καλαπόδι δεν δυσκολεύτηκε να πάρει τη νίκη στην έδρα των Ραχών με σκορ 3-0 έχοντας ως πρωταγωνιστή τον Τσαγκαλίδη.
Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Άρη Αγίου Κωνσταντίνου που επιβλήθηκε του Αστέρα Σταυρού με 2-1 με το Λαδά να πετυχαίνει και τα δυο τέρματα της ομάδας του Κώστα Ζαχαρόπουλου.
Η Δάφνη Λιβανατών νίκησε τον Κηφισσό Κάτω Τιθορέας με 2-0 χάνοντας και αρκετές ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ.
Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε στην Ελάτεια με την Αταλάντη να προηγείται δυο φορές με 0-1 και 1-2, τον Ελατειακό να ισοφαρίζει ισάριθμες, άλλα οι φιλοξενούμενοι πήραν τελικά τη νίκη με 2-3 χάρη σε γκολ του Κωνσταντίνου στο 76′.
Ο Παμμωλιακός έφτασε κοντά στον πρώτο του βαθμό στο πρωτάθλημα, όμως ο Ντεμίρης στις καθυστερήσεις έδωσε το τρίποντο στον Ευρυτανικό με σκορ 2-1.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ:
Ολυμπιακός Λαμίας-Μαλεσίνα 1-0 (54’ Ν. Λέντας)
Παγκρατιακός-Ένωση 2010 0-4 (25’ Μ. Μπουγιώτας, 30’ Κυριτσόπουλος, 72’ Παπαλέξης, 76’ Κουτσούμπας)
Ελατειακός-Αταλάντη 2-3 (17’ Στάθης, 58’ αυτογκόλ Πάππος-2’ Άλντο, 28’, 76’ Κωνσταντίνου)
Ράχες-Καλαπόδι 0-3 (24’ Βούλγαρης, 47’, 74’ Τσαγκαλίδης)
Στυλίδα-Προμηθέας Στυλίδας 2-0 (50’ Γ. Λιανός, 63’ Λάγιος)
Νέο Κρίκελλο-Καμένα Βούρλα 0-0
Δάφνη Λιβανατών-Κηφισσός Κ. Τιθορέας 2-0 (22’ Στ. Μακρόπουλος, 81’ Λέντας)
Άρης Αγ. Κων/νου-Αστέρας Σταυρού 2-1 (30’, 32’ Λαδάς-77’ Μέγας)
Παμμωλιακός-Ευρυτανικός 1-2 (35’ Στ. Ρίζος-11’, 92’ Ντεμίρης)