0
Δημοσιεύτηκε 12 Μαΐ 2015, 08:51   /   ΑΘΛΗΤΙΚΑ
 
 

Στο τουρνουά βόλεϊ του Α.Ο.Λαμίας το παράρτημα Στυλίδας

11209371 964895556875340 1579332206560602436 n ΒΟΛΕΪ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΒΟΛΕΪ Α.Ο. ΛΑΜΙΑΣ

Το παρόν στο Χαλκιοπούλειο  έδωσαν 129 παιδιά,το Σάββατο 10 Μαϊου, με τον ΑΟΛ να “κατεβάζει” 11 ομάδες, τον ΑΟΛ Στυλίδας δύο, την Φθία πέντε, τον ΓΣ Λαμίας τρεις, τον Άρη Σπερχειάδας άλλες τρεις και τον ΑΜΣ Κύνο Λιβανατών δύο.

Οι θέσεις που πήραν είναι οι εξής:

Την 1η θέση στο 2ο επίπεδο (ηλικίες 8-10 ετών), μοιράζονται οι ομάδες: ΑΟ Λαμίας 3, ΑΟ Λαμίας 8, ΑΣ Άρης Σπεχειάδας 2, ΑΟ Λαμίας Στυλίδας 1.

Την 2η θέση ΑΟ Λαμίας 5, ΑΣ Άρης Σπεχειάδας 3.

Την 3η θέση ο ΑΟ Λαμίας 7.

Την 1η θέση στο 3ο επίπεδο (ηλικίες έως 11 ετών), ΑΜΣ Κύνος Λιβανατών 1 και 2.

Την 2η θέση ο ΑΟ Λαμίας 9.

Την 3η θέση ο ΓΣ Λαμία 4.

Ενώ συμμετείχαν στην κατηγορία των αρχαρίων ηλικίες 6-8, οι ΑΟ Λαμίας και Φθία Λαμίας με 2 ομάδες

11209489 964895626875333 6987496154741113361 n ΒΟΛΕΪ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΒΟΛΕΪ Α.Ο. ΛΑΜΙΑΣ

Την Κυριακή 11 Μαϊου συμμετείχαν 133 παιδιά από τα εξής σωματεία:

ΑΟ Λαμίας (3 ομάδες), ΑΟ Λαμίας Στυλίδας (2 ομάδες), ΑΕΚ (4 ομάδες), Φθία Λαμίας (3 ομάδες), Φιλαθλητικός Λαρισαικός Σύλλογος (3 ομάδες), Φωκίδα 2000 (2 ομάδες), ΑΜΣ Κύνος Λιβανατών (2 ομάδες), ΑΣ Άρης Σπερχειάδας (2 ομάδες) και ΓΣ Λαμία (1 ομάδα).

Στην προκριματική φάση προκρίθηκαν οι Φιλαθλητικός Λάρισας 1, ΑΕΚ 2, ΑΟΛ Στυλίδα 1 και ΑΠΣ Φθία 3.

11255549 964895500208679 5054498171746170773 n ΒΟΛΕΪ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΒΟΛΕΪ Α.Ο. ΛΑΜΙΑΣ

Τα αποτελέσματα:

Φιλαθλητικός Λάρισας 1 – ΑΟΛ Στυλίδα 1 (2-0 σετ) ΑΕΚ 2 – ΑΠΣ Φθία 3 (2-0 σετ)

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ: ΑΟΛ Στυλίδα 1 – ΑΠΣ Φθία 3 (2-0 σετ)

ΤΕΛΙΚΟΣ: Φιλαθλητικός Λάρισας 1 – ΑΕΚ 2 (2-0 σετ)

Νικητής του τουρνουά αναδείχθηκε ο Φιλαθλητικός Λάρισας 1, ενώ να σημειωθεί πως την 3η θέση κατέλαβε το παράρτημα του ΑΟΛ στην Στυλίδα.

11251902 964895930208636 3021339918875237095 n ΒΟΛΕΪ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΒΟΛΕΪ Α.Ο. ΛΑΜΙΑΣ

Την πρώτη ημέρα συμμετείχαν στις ομάδες από τη Στυλίδα 1η ομάδα – Μπίκου Μ.,Μπίκου Στ.,Γκόλφη Έλενα. 2η ομάδα – Μελαχροινού Μαρ.,Μαύρου Ι.,Τετάκη Μαρ.

Την 2η ημέρα συμμετείχαν 1η ομάδα – Σκαρμούτσου Φ.,Αλεξοπούλου Αντ.,Πεπόνα Λαρ.,Μπίκου Κ. 2η ομάδα – Κοντού Αλεξ.,Αλεξοπούλου Αντ.,Μαλάμη Ευτ.,Μπλάνη Μ.


Niki Giannoulidou

 
Niki Giannoulidou