Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024
Μυρμιδόνες Στυλίδας • Αθλητικός Σύλλογος MMA
Κουτσούκου • Κέντρο Ειδικών Θεραπειών

Τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής της Α’ Φθιώτιδας

ΜΠΑΛΑ ΔΙΧΤΥΑΜε την 20ή αγωνιστική συνεχίστηκε το Σάββατο (31/1) το πρωτάθλημα της Α’ Φθιώτιδας.

Η πρωτοπόρος Μαλεσίνα πήρε στα χαρτιά το παιχνίδι με τον Αχιλλέα Δομοκού και έκανε το 20 στα 20. Τα Καμένα Βούρλα που ακολουθούν στη βαθμολογία επικράτησαν εκτός έδρας της Αταλάντης με 2-0. Με γκολ του Αλέκου Καραδήμα λίγο πριν τη λήξη του παιχνιδιού ο Παμμωλιακός επιβλήθηκε της Στυλίδας με 1-0. Εύκολο έργο είχε ο Ολυμπιακός Λαμίας που νίκησε τον Παγκρατιακό με 4-0 στον βούρκο του γηπέδου των Γαλανέικων. Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε στο γήπεδο των Ευρυτάνων όπου ο τοπικός Ευρυτανικός κέρδισε το Καλαπόδι με 4-3. Τα 6 από τα 7 γκολ της αναμέτρησης μπήκαν στο πρώτο ημίχρονο, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο πρώτο λεπτό της επανάληψης. Στο ντέρμπι της ουράς η Προοδευτική Λάρυμνας επικράτησε του Μαγνησιακού με 3-0. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με 12 λεπτά καθυστέρηση λόγω του τραυματισμού του γκολκίπερ Παπακώστα του Μαγνησιακού.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ:

Προοδευτική Λάρυμνας-Μαγνησιακός 3-0 (27’ πεν. Αργ. Δάρρας, 88’ Παπαγεωργίου, 100’ Ευθυμίου)

Αταλάντη-Καμένα Βούρλα 0-2 (44’ Μπουγιώτας, 68’ αυτογκόλ Αθανασίου)

Ολυμπιακός Λαμίας-Παγκρατιακός 4-0 (12’, 44’ Mπουσάι, 73’ Κυριτσόπουλος, 83’ Μαντές)

Δάφνη Λιβανατών-Νέο Κρίκελλο 0-2 (48’ Συγγούνης, 88’ Ντινγκόζι)

Ένωση 2010-Κηφισσός Κ.Τιθορέας 2-1 (33’ Λυτάκης, 79’ αυτογκόλ Γ. Καπερώνης-87’ Γιώτης)

Ευρυτανικός-Καλαπόδι 4-3 (18’ Μυλωνάς, 40’ Χρ. Ντάλλας, 45’ πεν. Παπακώστας, 46’
Πασιάκος-14’ Μακρής, 23’ Μαρτιναίος, 41’ Κοντελές)

Παμμωλιακός-Στυλίδα 1-0 (86’ Αλ. Καραδήμας)

Αχιλλέας Δομοκού-Μαλεσίνα 0-3 ά.α.