Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024
Μυρμιδόνες Στυλίδας • Αθλητικός Σύλλογος MMA
Κουτσούκου • Κέντρο Ειδικών Θεραπειών

Τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής στη Φθιώτιδα

Με την 22η αγωνιστική συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α1 Φθιώτιδας. Δεν ήταν ιδιαίτερα παραγωγική καθώς σημειώθηκαν 21 τέρματα. Ο πρωτοπόρος Οπούντιος Μαρτίνου επικράτησε εύκολα της Δάφνης Λιβανατών με 5-0 με το Βαγγέλη Νικολόπουλο να πετυχαίνει χατ τρικ. Σημαντική νίκη πήρε στο γήπεδο του Μεγαπλάτανου η Στυλίδα που επιβλήθηκε της Αταλάντης με 2-1. Το γκολ που έδωσε το τρίποντο στον ΑΟΣ πέτυχε ο Δημήτρης Λέντας στο 84′. Η Μαλεσίνα με γκολ του Σέττου στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων νίκησε εκτός έδρας τα Καμένα Βούρλα με 1-0.  Tη 10η εντός έδρας νίκη του πέτυχε ο Κηφισσός Κάτω Τιθορέας που επικράτησε του Νέου Κρικέλλου με 2-0. Στην ουρά η Ακαδημία/Ηρακλης επιβλήθηκε της Προοδευτικής Λάρυμνας με 2-1 με τους φιλοξενούμενους να ολοκληρώνουν το παιχνίδι με 9 παίκτες (αποβλήθηκαν οι Αργύρης Δάρρας και Ζυγογιάννης) και να έχουν παράπονα από τη διαιτησία. Ο Αστέρας Σταυρού προηγήθηκε με 2-0 στο 33′, έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μόσχου, αλλά κατάφερε να κρατήσει το αποτέλεσμα μέχρι τέλους και να πάρει τη νίκη κόντρα στη Σπερχειάδα 2005.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ:

Άρης Αγ.Κων/νου-Ευρυτανικός 0-0

Οπούντιος Μαρτίνου-Δάφνη Λιβανατών 5-0 (14’ Κλωτσοτήρας, 22’, 40’, 68’ Βαγγ. Νικολόπουλος, 33’ πεν. Καλύβας)

Αγρότης Λιανοκλαδίου-Ολυμπιακός Λαμίας 0-1 (36’ Δημητρέλης)

Ένωση 2010-Ελατειακός 4-0 (15’ Σκαρλάτος, 52’ Κουτσούμπας, 71’ πεν., 81’ Ψυχογιός)

Ακαδημία/Ηρακλής-Προοδευτική Λάρυμνας 2-1 (4’, 15 Τσάκαλος-29’ Αργ. Δάρρας)

Αστέρας Σταυρού-Σπερχειάδα 2005 2-0 (15’ πεν. Τσιλίκας, 33’ Καραναστάσης)

Κηφισσός Κ.Τιθορέας-Νέο Κρίκελλο 2-0 (58’ Μυλωνάς, 83’ Λ. Καπερώνης)

Καμένα Βούρλα-Μαλεσίνα 1-0 (90+3’ Σέττος)

Αταλάντη-Στυλίδα 1-2 (66’ πεν. Χημευτός-55’ Νάσιος, 84’ Δ. Λέντας)