Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024
Μυρμιδόνες Στυλίδας • Αθλητικός Σύλλογος MMA
Κουτσούκου • Κέντρο Ειδικών Θεραπειών

Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής στην Α’ Φθιώτιδας

ΜΠΑΛΑ ΔΙΧΤΥΑΜε την 23η αγωνιστική συνεχίστηκε το Σάββατο (14/2) το πρωτάθλημα της Α’ Φθιώτιδας.

Στο ντέρμπι κορυφής της ημέρας η πρωτοπόρος Μαλεσίνα αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τα Καμένα Βούρλα. Αυτή ήταν  η πρώτη βαθμολογική απώλεια για την ομάδα του Σπύρου Λέντα στο φετινό πρωτάθλημα (προερχόταν από 22 νίκες). Όλα έγιναν σε δυο λεπτά. Στο 32′ τα Καμένα Βούρλα άνοιξαν το σκορ με τον Καταραχιά, ενώ ένα λεπτό αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με το Σέττο. Το συγκρότημα του Δημήτρη Πούλου ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 10 παίκτες λόγω  αποβολής του Ταμάμη στο 57′.

Από τα υπόλοιπα παιχνίδια ξεχωρίζει η νίκη του Ολυμπιακού Λαμίας στην έδρα της Στυλίδας με σκορ 1-0. Στο Μώλο ο Άρης Αγίου Κωνσταντίνου επικράτησε το τοπικού Παμμωλιακού με 2-1. Ο αγώνας στιγματίστηκε από το σοβαρό τραυματισμό του Τομόρι των γηπεδούχων, ενώ οι παίκτες του Άρη αφιέρωσαν το πρώτο γκολ της ομάδας στον επιθετικό Αντώνη Ασπιώτη ο οποίος είχε ένα τροχαίο ατύχημα πριν από λίγες μέρες.