Τι συνέβη στον αγώνα Πελασγία-Αχινός (φωτογραφίες)

ΠΕΛΑΣΓΙΑ-ΑΧΙΝΟΣΔυνατό παιχνίδι σήμερα στο γήπεδο της Πελασγίας για την 8η αγωνιστική της Β’ ΕΠΣ Φθιώτιδας.

Η τοπική ομάδα υποδέχτηκε τον Κένταυρο Αχινού σε ένα πολύ κακό γήπεδο λόγω της βροχής που το μετέτρεψε σε λασπότοπο.

ΠΕΛΑΣΓΙΑ-ΑΧΙΝΟΣ

Διαιτητής τους αγώνα ο Μουτσώκος με βοηθούς τους Κάντζαρη και Καλύβα

Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με πάθος για τη νίκη ενώ δεν έλειψαν και οι εντάσεις που ευτυχώς πολύ γρήγορα ξεπεράστηκαν.

Η ενδεκάδα του Πελασγιακού

ΠΕΛΑΣΓΙΑΚΟΣ

Η ενδεκάδα του Κενταύρου Αχινού

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΧΙΝΟΥ 15.11.2014

Με το καλημέρα ο Αχινός στο 1ο λεπτό προηγήθηκε με γκολ του Σ.Τσιλίκα.

Οι φιλοξενούμενοι ξαναχτύπησαν με γκολ στο 15ο λεπτό από τον Θ.Τσάκαλο.

Η Πελασγία άρχισε να πιέζει με αποτέλεσμα στο 31ο λεπτό να κερδίζει πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Αντ.Ράπτης κάνοντας το 1-2.

Στο 2ο ημίχρονο το ματς απέκτησε ακόμη μεγαλύτερο ενδιαφέρον με τους παίκτες των δύο ομάδων κυριολεκτικά λασπωμένοι από την κορυφή ως τα νύχια να αλωνίζουν στο γήπεδο.

Η Πελασγία ανεβάζοντας την απόδοσή της, κατάφερε να σκοράρει στο 65ο με τον Θ.Ευθυμίου ισοφαρίζοντας σε 2-2.

Δεν πρόλαβαν να περάσουν 10 λεπτά και  ο Αχινός πάλι προηγήθηκε με γκολ του Χρ.Αλίμονου που έκανε το 2-3.

Το γήπεδο πάγωσε κι όλα έδειξαν ότι πάλι θα ανατραπούν όταν η Πελασγία κέρδισε πέναλτι στο 86ο λεπτό.

Όμως ο τερματοφύλακας του Αχινού δεν έκανε την “χάρη” στον Χάρη Μάνο που εκτέλεσε το πέναλτι χωρίς επιτυχία.

Το ματς έληξε υπέρ του Αχινού με τελικό σκορ 2-3.