![](https://i0.wp.com/stilida.com/media/2022/02/274662283_903087983693988_3129455057575762371_n.jpg?resize=432%2C960&ssl=1)
Πριν από λίγο ο Στυλιδιώτης δρομέας Άρης Γεωργαντάς μας ενημέρωσε ότι στη διάρκεια της καθιερωμένης του προπόνησης του επιτέθηκε αδέσποτος σκύλος στην περιοχή της Βασιλικής.
Μάλιστα είναι η 3η φορά που του επιτίθεται σκύλος στη συγκεκριμένη διαδρομή.
Ευτυχώς κράτησε την ψυχραιμία του και δεν έχασε την ισορροπία του , που θα του κόστιζε σίγουρο τραυματισμό.
Αξίζει να αναφέρουμε ότι στη συγκεκριμένη διαδρομή, αλλά και σε άλλα σημεία της Στυλίδας , έχουν σημειωθεί επιθέσεις από αδέσποτους σκύλους σε πεζούς αλλά και σε διερχόμενα αυτοκίνητα,μηχανάκια και ποδήλατα.
“Είναι αδιανόητο να φοβόμαστε να περπατήσουμε εμείς και τα παιδιά μας επειδή παραμονεύουν αγριεμένα αδέσποτα” , “δεν είναι πως δεν αγαπάμε τα ζώα,είναι που φοβόμαστε να κυκλοφορήσουμε ανενόχλητοι” είναι κάποια από τα παράπονα αναγνωστών μας που έχουν πέσει θύματα παρόμοιας επίθεσης.
Και συμφωνούμε απολύτως.
Η κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο.
stilida.com
Στο απροχώρητο βέβαια έφτασε η κατάσταση και όχι μόνο στη Στυλίδα αλλά και στις Ράχες και δεν ξέρω αν έφτασε και αλλού. Όμως στων κουφών τη πόρτα όσο θέλεις βρόντα.