Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024
Κουτσούκου • Κέντρο Ειδικών Θεραπειών

Τα κατάφερε ο Προμηθέας!

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ-ΠΑΓΚΡΑΤΙΑΚΟΣ (3)

Το 1ο μεγάλο βήμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος της Φθιώτιδας έκαναν σήμερα το πρωί οι πιτσιρικάδες του Προμηθέα που κατάφεραν να κερδίσουν στον εντός έδρας αγώνα τον Παγκρατιακό με σκορ 3-1 (στα πλαίσια της ημιτελική φάσης του παιδικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου της ΕΠΣ Φθιώτιδας)

Στο 1ο ημίχρονο δε σημειώθηκε κανένα γκολ ενώ στα μισά του 2ου ημιχρόνου το σκορ άνοιξε για την ομάδα του Προμηθέα ο Φυσέκης.

Δείτε το γκολ

Το 2ο γκολ για τον Προμηθέα  σημείωσε ο Ντ.Πατσάνι ενώ στο τελευταίο 5λεπτο του αγώνα μείωσε σε 2-1 για τον Παγκρατιακό ο Θ.Λωρίδας.Άμεση ήταν η απάντηση του Προμηθέα με γκολ του Λ.Κωνσταντίνου που έκανε και το τελικό 3-1 για την ομάδα της πόλης μας

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ-ΠΑΓΚΡΑΤΙΑΚΟΣ (16)

Το επόμενο Σάββατο θα γίνει ο επαναληπτικός αγώνας που θα καθορίσει και το ποια από τις δύο ομάδες θα παίξει στο μεγάλο τελικό.