0
Δημοσιεύτηκε 27 Αυγ 2015, 13:34   /   ΑΘΛΗΤΙΚΑ
 
 

Το πρόγραμμα των αγώνων στη Β’ Φθιώτιδας

arxeio lipsis1 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ 2015 2016 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β ΕΠΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΑΘΥΚΟΙΛΟΥ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΧΙΝΟΥ Α.Ο. ΠΕΛΑΣΓΙΑΚΟΣ Α.Ο. ΓΛΥΦΑΣ Α.Ε.Μ. ΣΤΥΛΙΔΑΣ

Στα γραφεία της Ε.Π.Σ.Φθιώτιδας πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 26 Αυγούστου η κλήρωση του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου της Β΄ κατηγορίας 2015-2016.

Το φετινό πρωτάθλημα θα διεξαχθεί με τέσσερις ομίλους και θα γίνουν αγώνες play offs και play out.

PLAY OFFS

Μετά την ολοκλήρωση των αγώνων της κανονικής περιόδου οι τέσσερις (4) πρώτες ομάδες κάθε ομίλου θα αγωνιστούν σε διπλούς αγώνες με βαθμολογία (εντός-εκτός). Μετά τις έξι (6) αγωνιστικές η πρώτη ομάδα κάθε ομίλου από τα play offs θα κερδίσει την άνοδο στην Α΄ κατηγορία.

Η πρώτη ομάδα στη βαθμολογία της κανονικής περιόδου θα ξεκινήσει τους αγώνες των play offs με τρεις (3) βαθμούς, η δεύτερη ομάδα με δύο (2), η τρίτη με έναν βαθμό (1) και η τέταρτη ομάδα χωρίς βαθμό (0).

PLAY OUT
Ισχύουν τα ίδια με τα play offs. Μετά την ολοκλήρωση των αγώνων της κανονικής περιόδου οι τέσσερις (4) τελευταίας ομάδες κάθε ομίλου θα αγωνιστούν σε διπλούς αγώνες με βαθμολογία (εντός-εκτός). Μετά τις έξι (6) αγωνιστικές η τελευταία ομάδα κάθε ομίλου από τα play out θα υποβιβαστει στη Γ΄ κατηγορία.

Η πρώτη ομάδα στη βαθμολογία της κανονικής περιόδου θα ξεκινήσει τους αγώνες των play out με τρεις (3) βαθμούς, η δεύτερη ομάδα με δύο (2), η τρίτη με έναν βαθμό (1) και η τέταρτη ομάδα χωρίς βαθμό (0).

Το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας είναι προγραμματισμένο να αρχίσει το Σαββατοκύριακο 19-20 Σεπτεμβρίου 2015, αλλά η έναρξή του εξαρτάται πλέον και από την ημέρα που θα γίνουν οι εθνικές εκλογές.

1ος Όμιλος

1η Αγωνιστική
Παρνασσός Αμφίκλειας-Αγρότης Τραγάνας
Κομνηνός-Πανζελιακός
Προοδευτική Λάρυμνας-Ρεγκίνι
Σκάρφεια-Αστέρας Αγ. Σεραφείμ
Αταλάντη ’92-Καινούριο

2η Αγωνιστική
Αγρότης Τραγάνας-Προοδευτική Λάρυμνας
Κομνηνός-Παρνασσός Αμφίκλειας
Αστέρας Αγ. Σεραφείμ-Καινούριο
Ρεγκίνι-Αταλάντη ’92
Πανζελιακός-Σκάρφεια

3η Αγωνιστική
Παρνασσός Αμφίκλειας-Προοδευτική Λάρυμνας
Σκάρφεια-Κομνηνός
Αταλάντη ’92-Αγρότης Τραγάνας
Καινούριο-Πανζελιακός
Αστέρας Αγ. Σεραφείμ-Ρεγκίνι

4η Αγωνιστική
Αγρότης Τραγάνας-Αστέρας Αγ. Σεραφείμ
Κομνηνός-Καινούριο
Προοδευτική Λάρυμνας-Αταλάντη ’92
Σκάρφεια-Παρνασσός Αμφίκλειας
Πανζελιακός-Ρεγκίνι

5η Αγωνιστική
Παρνασσός Αμφίκλειας-Αταλάντη ’92
Αγρότης Τραγάνας-Πανζελιακός
Καινούριο-Σκάρφεια
Αστέρας Αγ. Σεραφείμ-Προοδευτική Λάρυμνας
Ρεγκίνι-Σκάρφεια

6η Αγωνιστική
Κομνηνός-Αγρότης Τραγάνας
Προοδευτική Λάρυμνας-Πανζελιακός
Σκάρφεια-Ρεγκίνι
Αταλάντη ’92-Αστέρας Αγ. Σεραφείμ
Καινούριο-Παρνασσός Αμφίκλειας

7η Αγωνιστική
Αγρότης Τραγάνας-Σκάρφεια
Προοδευτική Λάρυμνας-Κομνηνός
Αστέρας Αγ. Σεραφείμ-Προοδευτική Λάρυμνας
Ρεγκίνι-Καινούριο
Πανζελιακός-Αταλάντη ’92

8η Αγωνιστική
Παρνασσός Αμφίκλειας-Ρεγκίνι
Σκάρφεια-Προοδευτική Λάρυμνας
Αταλάντη ’92-Κομνηνός
Καινούριο-Αγρότης Τραγάνας
Πανζελιακός-Αστέρας Αγ. Σεραφείμ

9η Αγωνιστική
Παρνασσός Αμφίκλειας-Πανζελιακός
Κομνηνός-Αστέρας Αγ. Σεραφείμ
Προοδευτική Λάρυμνας-Καινούριο
Αταλάντη ’92-Σκάρφεια
Ρεγκίνι-Αγρότης Τραγάνας

*Στο δεύτερο γύρο οι αγώνες διεξάγονται αντίστροφα

2ος Όμιλος

1η Αγωνιστική
Γλύφα-Μαγνησιακός
Κένταυρος Αχινού-Μαλιακός
Πελασγιακός-Θύελλα Μεγ. Βρύσης
Ηρακλής Ροδίτσας/Ακαδημία-Κεραυνός Βαθυκοίλου
Νίκη Αγ. Παρασκευής-Π.Α.Ο. Ανθήλης

2η Αγωνιστική
Μαγνησιακός-Πελασγιακός
Κένταυρος Αχινού-Γλύφα
Κεραυνός Βαθυκοίλου-Π.Α.Ο Ανθήλης
Θύελλα Μεγ. Βρύσης-Νίκη Αγ. Παρασκευής
Μαλιακός-Ηρακλής Ροδίτσας/Ακαδημία

3η Αγωνιστική
Γλύφα-Πελασγιακός
Ηρακλής Ροδίτσας/Ακαδημία-Κένταυρος Αχινού
Νίκη Αγ. Παρασκευής-Μαγνησιακός
Π.Α.Ο. Ανθήλης-Μαλιακός
Κεραυνός Βαθυκοίλου-Θύελλα Μεγ. Βρύσης

4η Αγωνιστική
Μαγνησιακός-Κεραυνός Βαθυκοίλου
Κένταυρος Αχινού-Π.Α.Ο. Ανθήλης
Πελασγιακός-Νίκη Αγ. Παρασκευής
Ηρακλής Ροδίτσας/Ακαδημία-Γλύφα
Μαλιακός-Θύελλα Μεγ. Βρύσης

5η Αγωνιστική
Γλύφα-Νίκη Αγ. Παρασκευής
Μαγνησιακός-Μαλιακός
Π.Α.Ο. Ανθήλης-Ηρακλής Ροδίτσας/Ακαδημία
Κεραυνός Βαθυκοίλου-Πελασγιακός
Θύελλα Μεγ. Βρύσης-Κένταυρος Αχινού

6η Αγωνιστική
Κένταυρος Αχινού-Μαγνησιακός
Πελασγιακός-Μαλιακός
Ηρακλής Ροδίτσας/Ακαδημία-Θύελλα Μεγ. Βρύσης
Νίκη Αγ. Παρασκευής-Κεραυνός Βαθυκοίλου
Π.Α.Ο. Ανθήλης-Γλύφα

7η Αγωνιστική
Μαγνησιακός-Ηρακλής Ροδίτσας/Ακαδημία
Πελασγιακός-Κένταυρος Αχινού
Κεραυνός Βαθυκοίλου-Γλύφα
Θύελλα Μεγ. Βρύσης-Π.Α.Ο. Ανθήλης
Μαλιακός-Νίκη Αγ. Παρασκευής

8η Αγωνιστική
Γλύφα-Θύελλα Μεγ. Βρύσης
Ηρακλής Ροδίτσας/Ακαδημία-Πελασγιακός
Νίκη Αγ. Παρασκευής-Κένταυρος Αχινού
Π.Α.Ο. Ανθήλης-Μαγνησιακός
Μαλιακός-Κεραυνός Βαθυκοίλου

9η Αγωνιστική
Γλύφα-Μαλιακός
Κένταυρος Αχινού-Κεραυνός Βαθυκοίλου
Πελασγιακός-Π.Α.Ο. Ανθήλης
Νίκη Αγ. Παρασκευής-Ηρακλής Ροδίτσας/Ακαδημία
Θύελλα Μεγ. Βρύσης-Μαγνησιακός

*Στο δεύτερο γύρο οι αγώνες διεξάγονται αντίστροφα

3ος Όμιλος

1η Αγωνιστική
Μεξιατικός-Ατρόμητος Αμουρίου
Βράχα-Δόξα Ζηλευτού
Αναγέννηση Γιαννιτσούς-Α.Ε. Βίτωλη/Αγ. Γεωργίου
Ατρόμητος Π. Γιαννιτσούς-Τσούκα
Καλύβια-Αρχάνι
Ρεπό: Κεραυνός Αγ. Γεωργίου

2η Αγωνιστική
Κεραυνός Αγ. Γερωργίου-Μεξιατικός
Ατρόμητος Αμουρίου-Βράχα
Δόξα Ζηλευτού-Ατρόμητος Π. Γιαννιτσούς
Α.Ε. Βίτωλη/Αγ. Γεωργίου-Καλύβια
Αρχάνι-Τσούκα
Ρεπό: Αναγέννηση Γιαννιτσούς

3η Αγωνιστική
Μεξιατικός-Βράχα
Αναγέννηση Γιαννιτσούς-Κεραυνός Αγ. Γεωργίου
Ατρόμητος Π. Γιαννιτσούς-Ατρόμητος Αμουρίου
Αρχάνι-Δόξα Ζηλευτού
Τσούκα-Α.Ε. Βίτωλη/Αγ. Γεωργίου
Ρεπό: Καλύβια

4η Αγωνιστική
Αναγέννηση Γιαννιτσούς-Μεξιατικός
Βράχα-Ατρόμητος Π. Γιαννιτσούς
Κεραυνός Αγ. Γεωργίου-Καλύβια
Ατρόμητος Αμουρίου-Αρχάνι
Α.Ε. Βίτωλη/Αγ. Γεωργίου-Δόξα Ζηλευτού
Ρεπό: Τσούκα

5η Αγωνιστική
Μεξιατικός-Ατρόμητος Π. Γιαννιτσούς
Καλύβια-Αναγέννηση Γιαννιτσούς
Αρχάνι-Βράχα
Τσούκα-Κεραυνός Αγ. Γεωργίου
Α.Ε. Βίτωλη/Αγ. Γεωργίου-Ατρόμητος Αμουρίου
Ρεπό: Δόξα Ζηλευτού

6η Αγωνιστική
Καλύβια-Μεξιατικός
Ατρόμητος Π. Γιαννιτσούς-Αρχάνι
Αναγέννηση Γιαννιτσούς-Τσούκα
Βράχα-Α.Ε. Βίτωλη/Αγ. Γεωργίου
Κεραυνός Αγ. Γεωργίου-Δόξα Ζηλευτού
Ρεπό: Ατρόμητος Αμουρίου

7η Αγωνιστική
Μεξιατικός-Αρχάνι
Τσούκα-Καλύβια
Α.Ε. Βίτωλης/Αγ. Γεωργίου-Ατρόμητος Π. Γιαννιτσούς
Δόξα Ζηλευτού-Αναγέννηση Γιαννιτσούς
Ατρόμητος Αμουρίου-Κεραυνός Αγ. Γεωργίου
Ρεπό: Βράχα

8η Αγωνιστική
Τσούκα-Μεξιατικός
Αρχάνι-Α.Ε. Βίτωλη/Αγ. Γεωργίου
Καλύβια-Δόξα Ζηλευτού
Αναγέννηση Γιαννιτσούς-Ατρόμητος Αμουρίου
Βράχα-Κεραυνός Αγ. Γεωργίου
Ρεπό: Ατρόμητος Π. Γιαννιτσούς

9η Αγωνιστική
Μεξιατικός-Α.Ε. Βίτωλη/Αγ. Γεωργίου
Δόξα Ζηλευτού-Τσούκα
Ατρόμητος Αμουρίου-Καλύβια
Κεραυνός Αγ. Γεωργίου-Ατρόμητος Π. Γιαννιτσούς
Βράχα-Αναγέννηση Γιαννιτσούς
Ρεπό: Αρχάνι

10η Αγωνιστική
Δόξα Ζηλευτού-Μεξιατικός
Τσούκα-Ατρόμητος Αμουρίου
Αρχάνι-Κεραυνός Αγ. Γεωργίου
Καλύβια-Βράχα
Ατρόμητος Π. Γιαννιτσούς-Αναγέννηση Γιαννιτσούς
Ρεπό: Α.Ε. Βίτωλη/Αγ. Γεωργίου

11η Αγωνιστική
Ατρόμητος Αμουρίου-Δόξα Ζηλευτού
Κεραυνός Αγ. Γεωργίου-Α.Ε. Βίτωλη/Αγ. Γεωργίου
Βράχα-Τσούκα
Αναγέννηση Γιαννιτσούς-Αρχάνι
Ατρόμητος Π. Γιαννιτσούς-Καλύβια
Ρεπό: Μεξιατικός

*Στο δεύτερο γύρο οι αγώνες διεξάγονται αντίστροφα

4ος Όμιλος

1η Αγωνιστική
Δόξα Μοσχοχωρίου-Αστέρας Λαμίας
Όμβρος Ομβριακής-Δίβρη
Ατσαλένιος Πετρωτού-Ηράκλεια
Εκκάρα-Αίαντας Λαμίας
Εθνικός Κομποτάδων-Καλαμάκι
Ρεπό: Θύελλα Ροδωνιάς

2η Αγωνιστική
Θύελλα Ροδωνιάς-Δόξα Μοσχοχωρίου
Αστέρας Λαμίας-Όμβρος Ομβριακής
Δίβρη-Εκκάρα
Ηράκλεια-Εθνικός Κομποτάδων
Καλαμάκι-Αίαντας Λαμίας
Ρεπό: Ατσαλένιος Πετρωτού

3η Αγωνιστική
Δόξα Μοσχοχωρίου-Όμβρος Ομβριακής
Ατσαλένιος Πετρωτού-Θύελλα Ροδωνιάς
Εκκάρα-Αστέρας Λαμίας
Καλαμάκι-Δίβρη
Αίαντας Λαμίας-Ηράκλεια
Ρεπό: Εθνικός Κομποτάδων

4η Αγωνιστική
Ατσαλένιος Πετρωτού-Δόξα Μοσχοχωρίου
Όμβρος Ομβριακής-Εκκάρα
Θύελλα Ροδωνιάς-Εθνικός Κομποτάδων
Αστέρας Λαμίας-Καλαμάκι
Ηράκλεια-Δίβρη
Ρεπό: Αίαντας Λαμίας

5η Αγωνιστική
Δόξα Μοσχοχωρίου-Εκκάρα
Εθνικός Κομποτάδων-Ατσαλένιος Πετρωτού
Καλαμάκι-Όμβρος Ομβριακής
Αίαντας Λαμίας-Θύελλα Ροδωνιάς
Ηράκλεια-Αστέρας Λαμίας
Ρεπό: Δίβρη

6η Αγωνιστική
Εθνικός Κομποτάδων-Δόξα Μοσχοχωρίου
Εκκάρα-Καλαμάκι
Ατσαλένιος Πετρωτού-Αίαντας Λαμίας
Όμβρος Ομβριακής-Ηράκλεια
Θύελλα Ροδωνιάς-Δίβρη
Ρεπό: Αστέρας Λαμίας

7η Αγωνιστική
Δόξα Μοσχοχωρίου-Καλαμάκι
Αίαντας Λαμίας-Εθνικός Κομποτάδων
Ηράκλεια-Εκκάρα
Δίβρη-Ατσαλένιος Πετρωτού
Αστέρας Λαμίας-Θύελλα Ροδωνιάς
Ρεπό: Όμβρος Ομβριακής

8η Αγωνιστική
Αίαντας Λαμίας-Δόξα Μοσχοχωρίου
Καλαμάκι-Ηράκλεια
Εθνικός Κομποτάδων-Δίβρη
Ατσαλένιος Πετρωτού-Αστέρας Λαμίας
Όμβρος Ομβριακής-Θύελλα Ροδωνιάς
Ρεπό: Εκκάρα

9η Αγωνιστική
Δόξα Μοσχοχωρίου-Ηράκλεια
Δίβρη-Αίαντας Λαμίας
Αστέρας Λαμίας-Εθνικός Κομποτάδων
Θύελλα Ροδωνιάς-Εκκάρα
Όμβρος Ομβριακής-Ατσαλένιος Πετρωτού
Ρεπό: Καλαμάκι

10η Αγωνιστική
Δίβρη-Δόξα Μοσχοχωρίου
Αίαντας Λαμίας-Αστέρας Λαμίας
Καλαμάκι-Θύελλα Ροδωνιάς
Εθνικός Κομποτάδων-Όμβρος Ομβριακής
Εκκάρα-Ατσαλένιος Πετρωτού
Ρεπό: Ηράκλεια

11η Αγωνιστική
Αστέρας Λαμίας-Δίβρη
Θύελλα Ροδωνιάς-Ηράκλεια
Όμβρος Ομβριακής-Αίαντας Λαμίας
Ατσαλένιος Πετρωτού-Καλαμάκι
Εκκάρα-Εθνικός Κομποτάδων
Ρεπό: Δόξα Μοσχοχωρίου

*Στο δεύτερο γύρο οι αγώνες διεξάγονται αντίστροφα

starsports.gr


Niki Giannoulidou

 
Niki Giannoulidou